Po menší odmlce mám pro Vás další svědectví o práci podvodníků na internetu. Tentokrát v adminkově mejlové schránce přistál mejl od paní Moniky, která narazila na jednoho šmejda na Tinderu. Paní Monika mi poslala informace o komunikaci krásně sepsané, proto jsem se rozhodl, že je budu publikovat tak jak jsou, v konkrétních zajímavých pasážích si dovolím pouze věcný komentář.

Takže, pusťme se do toho:


Dobrý den,
se zájmem jsem si přečetla Váš blog o podvodnících na internetu – Americký voják. Ráda bych se podělila o vlastní čerstvou zkušenost, která tedy pro mě dopadla dobře a vše jsem včas odhalila.

Vše začalo asi před půl rokem, kde jsem se zaregistovala na seznamce Tinder. Jsem klasický objekt těchto podvodníků 42, rozvedená a dvě děti. Mimo jiných mě tam oslovil i velmi atraktivní plastický chirurg z USA (Alabama) Dr Michael J Ethan 42 let.

Komentář: na jedné z fotografií, které paní Monika poslala, je údajný plastický chirurch vyfocený s visačkou “Corpus Christi Medical Center” – jedná se o kliniku ve městě Corpus Christi, to je v Texasu..

Prvotní konverzace se vedla v duchu jako na seznamkách odkud jsi, co hledám atd. Když jsem mu napsala, že bych se ráda seznámila třeba i na vztah on hledal to samé. Dva roky rozvedený už má samoty dost. Požádal mě o tel. kontakt a naše konverzace pokračovala na Whatsapp.

Komentář: všimněte si, jeden z hlavních znaků chování podvodníků – co nejrychleji přesunout komunikaci na Whatsapp, jak už jsem psal v předchozích příspěvcích, tady je to pro ně bezpečnější a nehrozí tak rychlé odhalení ostatními uživateli a mechanismy pro odhalování falešných profilů.

Vlastně nepokračovala, jenom si mě tam našel napsal že je velmi zaneprázdněný je v UK a odlétá na misi do Jemenu. Nereagovala jsem, zapoměla na něj. Asi za 3 měsíce mě znovu kontaktoval že se moc omlouvá, že je právě na misi v Jemenu, kde působí jako lékař – Mírové sbory OSN.
Komunikace začala být intenzivnější a za pár dnů jsem byla žena jeho života a nikdy nemiloval tak jako mě. Následovala fotografie s luxusním barákem s ještě luxusnějším autem a pod ním srdcervoucí zpráva, že auto a barák jsou jediné věci, které má a nic neznamenají. Nemá rodinu, vyrůstal v dětském domově a manželku nachytal v posteli s jiným mužem když se vrátil dříve z mise domů.

Komentář: opět, klasická hra na city oběti, osamělost, majetek pro něj nic neznamená.

Chce začít znovu nejlépe žít se mnou v České republice. Komunikace probíhala v AJ – domluvím se, ale má nejlepší kamarádka je učitelkou AJ a nějakou dobu tam žila nechala jsem ji zkontrolovat gramatiku. To není Američan, ten nedělá základní chyby – byla její odpověď. Kontrolka začala blikat. Nicméně pan Dr začal přitvrzovat. každé ráno slohové cvičení (kam se hrabe červená knihovna) o tom že jsem ta nej a těší se jak mi navlíkne snubní prsten a začal mě oslovovat My beatiful wife.

Komentář: hra na city začíná přitvrzovat. Která žena není ráda, když ji někdo zahrne lichotkami a líbivými slovíčky? Pokud se oběť na tato oslovení chytí, nebo je dokonce opětuje, není žádost o první finanční pomoc daleko.

To už bylo tak divný, ale pokračovala jsem dál. Posla jsem mu fotku kde jsem vyfocená jak jsem darovala krev a on jako lékař nepoznal že jsem dárce ptal se co mi to dělají … Když cítil že chladnu, následovala vlna fotografií, v lékařské, s kolegy, při operaci, v posilovně na základně (jsem si jstá že jsou zneužity).

Komentář: tady obdivuji duchapřítomnost a všímavost paní Moniky. Je opravdu s podivem, že vystudovaný doktor nepoznal, že paní Monika na fotce daruje krev. Další pochybnost o tom, zda je člověk na druhé straně skutečně ten, za koho se vydává.

Lásko 11.7. mám narozeniny a rád bych je oslavil již s tebou zjistím jak mohu požádat o dovolenou. Pan DR navštívil údajnou základnu, kde mu bylo řečeno že pouze manželka či rodina může žádat a on je chudák na celém světě sám. Podle pokynů jsem napsala email na tuto adresu: yen.yemen@post.co, že žádám o dovolenou pro pana Michael J Ethna. Odpověď přišla za dva dny, nejsem manželka ani rodina nemohu žádat nicméně pokud zaplatím poplatek na životní pojištění a ochranu pana Dr 5500 Euro bude mu udělena dovolena na 6 měsíců v ČR. Samozřejmě přesné bankovní spojení kam peníze poslat. Po zaplacení požadované částky mám poslat scan potvrzení + doklad totožnosti. A bylo jasno.

Komentář: zamysleme se, řekl bych, že v takové, či podobné věci lze oficiálně žádat pouze písemně a na adresu útvaru, pod který dotyčný člen mírových sborů spadá. Je to podobné, jako kdyby po vás někdo chtěl podat daňové přiznání emailem na mejlovou adresu zaregistrovanou u seznamu. Zároveň mě udivuje částka o kterou si podvodník napoprvé řekl. Většinou začínají na nízkých částkách, aby si oběť nevyplašili a postupně svoje žádosti “o pomoc” zvyšují. Je možné, že paní Monika dala nevědomě při komunikaci podvodníkovi nějaký signál, tak zvedl laťku, nebo to prostě jenom zkusil.

Pan Dr se začal omlouvat, že nevěděl jak to chodí a omlouvá se za komplikace, ale nemusím mít strach peníze se mi vrátí ihned jak přistane v ČR. A zprávy typu už se tam nevrátím, nemůžu žít bez tebe, budeme žít kde budeš chtít a budeme štastný do konce našich dnů. Když jsem mu napsala, že žádné peníze nepošlu, čekala jsem že konverzaci utne, ale ne. Dva dny psal že peníze sežene (má zablokované internetové bankovnictví) a pošle mi je. Nakonec chtěl po mě 2000 euro, že to bude stačit a 3500 euro zaplatí on. Pokud ty eura nemám pomůže mi je sehnat asi natipuje nějakou úvěrovou společnost.

Komentář: opět pohádka o tom, že nevěděl jak to chodí a o zablokovaném internetovém bankovnictví. Pokud by paní Monika poslala i jen těch 2000 Euro, jediná jistota je, že by nakonec musela poslat i ten zbytek. Trik spočívá v tom, že vás zmanipulují do pozice gemblera, který nahází do automatu půl výplaty a nevyhraje – a dokud má ještě druhou polovinu výplaty, věří, že když ji tam nahází, má možnost vše vyhrát zpět. Pokud by tedy paní Monika argumentovala tím, že víc peněz nemá, podvodník by ji skutečně zmanipuloval k tomu, aby si vzala někde půjčku.

Poslední zpráva, kterou jsem mu poslala že pokud nepřestane psát podám na něj trestní oznámení a je klid.

Bohužel veškerou konverzaci a fotografie jsem smazala, nicméně doufám že i tento příběh někomu pomůže. Pro mě naštěstí dopadl dobře, ale je opravdu těžké jim nevěřit jsou to výborní manipulátoři a osamělá žena je snadným terčem.

Hezký den
Monika


Po mejlovém dotazu (dnes, 22.7.2019) na paní Moniku, kdy jsem čekal na svolení ke zveřejnění, mi paní Monika ještě napsala toto:

Dobrý večer, zprávu i jméno můžete zveřejnit. Dneska jsem od pana Dr dostala další zprávu, jestli si opravdu myslím že mě chce pro peníze, že se moc pletu a je zklamaný. Moje reakce byla tentokrát drsnější, napsala jsem že jsem si všechno ověřila a kontaktovala pobočku Mír.sboru v Praze a ti vše vyvrátili. Dále jsem mu napsala že celou věc předávám Policii a vím že je z Nigérie to jsem tipla a asi jsem se trefila. Reakce už žádná smazaný účet na Whatsapp. Tak to byl doufám poslední pokus pana Dr. Děkuji že tyto věci zveřejníte. Pevně věřím že to nějaké ženě pomůže. S pozdravem Monika

Paní Monice děkuji za její zkušenost a svolení. Musím říct, že to byl perfektní tah a zároveň ukázkový návod pro ostatní ženy – prověřte si svého “milého” na misi, jestli vás má opravdu tak rád:

  • Sdělte mu otevřeně svoje pochybnosti o něm
  • Odmítněte mu poslat jakékoliv peníze (měl by vás milovat jen pro to, jaká jste)
  • Pohrozte mu, že se obrátíte na policii

Pokud i přes tohle všechno s vámi bude dál komunikovat a bude vám chtít dokázat, že to s vámi myslí dobře, budete mít jistotu. Obávám se ale, že ve většině případů už o něm neuslyšíte, jeho profil zmizí a vy si zachráníte alespoň zbytek své cti, když už ne peníze. Přeju vám hodně štěstí a odvahy k takovému kroku.

Na závěr přikládám obrázky, za koho se podvodník vydával a které paní Monika nakonec přece jen našla:

Opět nevíme, čí fotky byly zneužity, proto překrývám oči všech osob
Zvětšený detail visačky s nápisem Corpus Christi Medical Center