Vítám vás opět na svém blogu. Když jsem psal první článek o podvodnících na internetu, netušil jsem, že celá série o falešném americkém vojákovi bude mít takovou návštěvnost. Velmi mě těší, že to někoho zajímá a obzvlášť když mi někdo napíše a podělí se o vlastní zkušenost.

Minule jsme tu měli příběh paní M., která dokázala sama odhalit podvodníka, ještě předtím než ji vůbec stihl požádat o “finanční pomoc”. Dnes vám naopak přináším příběh s ne zrovna šťastným koncem.

Přišel mi další mejl, tentokrát od paní A. (opět budeme diskrétní), která mě požádala, zda bych nemohl zveřejnit i její příběh, jelikož podvodníkovi naletěla a chtěla by tak ušetřit zbytečné starosti ostatním naivním ženám. Na rozdíl od minulého článku, tentokrát vám bohužel nemůžu ukázat žádné screenshoty z konverzace, jelikož paní do posledního okamžiku věřila, že se na ni usmálo štěstí a našla novou lásku, takže si žádnou dokumentaci nedělala.

Z celkem obsáhlého příběhu jsem se pokusil vybrat to nejpodstatnější:

Je mi 47 let, mám dvě už dospělé děti. Jsem rozvedená, s manželem jsme se rozvedli před 5ti lety. Děti odrostly a již dva roky bydlím sama. Již dlouho hledám partnera, abych nebyla úplně sama. Na konci loňského roku mě na facebooku oslovil pohledný muž, jeho jednání bylo okouzlující. I když byla mezi námi jazyková bariéra (umím jen německy) a psali jsme si pomocí překladače googlu, cítila jsem, že je to ten pravý. Na každý můj splín měl lék, psal mi hezké romantické vzkazy a přestože nejsem žádná barbína, pořád mě zahrnoval lichotkami. Po krátké době mi napsal, že se do mě zamiloval a že by chtěl být pořád semnou.

Byl velice milý, dal mi to, co jsem už dlouho necítila, takže jsem začala věřit, že se na mě konečně zase usmálo štěstí a že on je ten pravý. Když jsem jeho city opětovala, napsal, že končí na misi v Sýrii. Tvrdil, že se rozvedl se svou ženou a že v lednu přicestuje do ČR za mnou.

Nemohla jsem tomu ani uvěřit a zároveň se těšila, až budeme spolu. Celý prosinec se zdál nekonečný a já počítala dny, až za mnou přijede. Přišel konečně leden a on mi napsal, že 8. ledna pošle nějaké osobní věci a nějaké peníze, že zde chce koupit dům a požádal mě, jestli bych mu nepomohla. Netušila jsem za tím nic zlého, tak jsem svolila.

Od tohoto okamžiku přicházel jeden problém za druhým a za ním vždy prosba o finanční výpomoc. Nejdřív po mně žádal o doplacení částky za přepravu zásilky, pak proclení. Sliboval, že v zásilce má spoustu peněz, že mi vše vrátí, jen co přijede. Uvěřila jsem mu a stále se na něj těšila, takže jsem souhlasila.

Bohužel, po zaplacení nepřijel a skoro tři týdny se neozval. Byla jsem nešťastná, bála jsem se, že se mu něco stalo. Pak se mi znovu ozval. Omlouval se, že měl zdravotní problémy, má bolesti a leží v nemocnici a čeká na operaci, ale jelikož všechny peníze jsou v zásilce a nemůže se dostavit k proclení, nemá dost peněz na operaci. Požádal mě tedy znova o pomoc, potřeboval na letenku a na operaci. Opět mě ujišťoval, že mi vše vrátí, jen co bude mít po operaci a přijede. Znejistěla jsem, ale nakonec jsem opět zaplatila.

Poté jsme si asi 14 dní psali, psal že už je mu líp, že ho brzy propustí z nemocnice a že přiletí 27. února. Pak se ale zase odmlčel. Ozval se opět až na začátku března. Stěžoval si, že má problémy s vycestováním, že ho pronásleduje jeho bývalá žena, bál se, že ho zatkne policie. Svěřil se mi, že jí o nás dvou řekl. Údajně mu pak vyhrožovala, že mě i jeho zabije. Pak semnou opět přestal komunikovat.

Měla jsem o něj i o sebe strach. Co když je ta ženská opravdu takový psychopat? Nevěděla jsem, co mám dělat. Zoufalá a bezradná jsem se rozhodla jít na policii, aby mi alespoň poradili co mám dělat, nebo aby mi nějak pomohli.

Až na policii mi vysvětlili, že jsem naletěla podvodníkovi, který z osamělých žen, pod různými záminkami láká peníze a pokud prý jsem něco platila, šance, že své peníze získám zpět, je nulová. Když jsem jim do protokolu nahlásila jméno té ženské, sdělili mi, že toto jméno se stejným scénářem figuruje už v několika případech podvodného vylákání peněz.

Byla jsem jak opařená. Sice se mi trochu ulevilo, když jsem zjistila, že mi nehrozí žádné nebezpečí, ale o to horší byl pocit, když jsem si uvědomila, že jsem z vlastní naivity a hlouposti přišla skoro o 150 tisíc korun.

Hned po návratu domů jsem mu okamžitě napsala, že jsem byla na policii. Od té doby už se neozval. Ještě dva týdny jsem nemohla uvěřit, že je to pravda, myslela jsem si, že je to zlý sen. Ale nakonec jsem se s tím smířila, nic jiného mi stejně nezbývalo.

To byl tedy příběh paní A. Pro úplnost dodávám, že v tomto případě došlo celkem k pěti platbám přes platební brány Worldremit a Transferwise.

Pozor! Tuto platební bránu mohou podvodníci zneužít k vylákání vašich peněz
Pozor! Tuto platební bránu mohou podvodníci zneužít k vylákání vašich peněz

Na závěr, již zaběhnuté klišé: NIKDY NEPOSÍLEJTE PENÍZE NIKOMU, KOHO OSOBNĚ NEZNÁTE Z BĚŽNÉHO ŽIVOTA!!!

Líbil se vám dnešní příběh paní A.? Můžete zanechat svůj komentář zde pod článkem. Prosím ale ve vší slušnosti. Nebo máte vlastní zkušenost s podvodníkem a nechcete si ji nechat jen pro sebe? Napište mi na adminek[zavináč]adminek[tečka]cz